Sokan kérdezik tőlünk – legyen szó barátokról, ismerősökről vagy új ügyfelekről -, hogyan és milyen témakörben tudjuk összevonni a mentális és a testi terápiát, hogyan tudunk párhuzamot vonni az élet ezen területei között.
A válaszunk a mottónkon kívül: Ha jól eszel, jól eszel illetve, ha a lelked rendben van, rendben van a tested is – többnyire összetett. Ezért arra gondoltunk, inkább megvillantunk egy keveset a módszereinkből, a diagnózis és megoldás központúságunkból. Ezért, időnként felteszünk Nektek néhány kérdést azokban a témakörökben, amelyekben a legtöbb esetben fordultok hozzánk. Ezek könnyűnek tűnő, mégis elgondolkodtató kérdések, amelyeket nagy valószínűséggel a csoportos vagy egyéni terápiák során is felteszünk. Honnan tudhatod, hogy segítségre van szükséged?
Gondolkozzatok el a kérdéseken, válaszoljatok őszintén és ha kétség, kérdés vagy elakadás lenne adott témakörben, vagy nem tudnátok válaszolni, akkor ne habozzatok. Keressetek minket és vegyetek részt Kulináris-mentális programjainkon!
Fogyás
Mi a motivációd?
Mi változik, ha lefogysz?
Mik azok a nehézségek, amikért a túlsúlyt teszed felelőssé?
Mik azok pozitív dolgok, amiket a túlsúlyodnak köszönhetsz?
Milyen örömöket, milyen kellemes érzéseket kapcsolsz az étkezéshez?
Miket szoktál mondani a tükörképednek, és mit szeretnél?
Kiktől, és milyen visszajelzésekre számítasz, ha lefogysz?
Milyen érzések múlnak el, és melyek törnek majd felszínre, ha eléred a célsúlyodat?
Milyen szerepet szánsz a fogyásnak?